میثم شکری ساز دستگیری کلاهبرداران را برای پیشرفت جوامع ضروری می داند

 • میثم شکری ساز دستگیری کلاهبرداران و مجرمان فعال در حوزه های مختلف را یکی از ضرورت های رشد و پیشرفت جوامع می داند. ایشان معتقدند که تاثیرات منفی که کلاهبرداران و مجرمان بر جوامع میگذارند، بسیار پرهزینه هستند. به همین خاطر دستگیری کلاهبرداران در جوامع رو به رشد اهمیت بالایی دارد. جرایمی مانند قتل، تجاوز، کلاهبرداری های اینترنتی و غیر اینترنتی و… اثرات بسیار مخربی بر جامعه و بر روی کسانی که متحمل چنین کلاهبرداری ‌هایی میشوند، میگذارد. مثلا قربانیان این کلاهبرداری ها ممکن است عوارض جسمی و روحی زیادی را متحمل بشوند.

  نظر میثم شکری ساز کارافرین نمونه ایرانی این است که در چنین شرایطی برای برگرداندن آرامش به افراد و جوامع، دستگیری کلاهبرداران اولویت زیادی پیدا میکند و میتواند منافع اقتصادی و اجتماعی بسیار زیادی را همراه داشته باشد.

  اثرات دستگیری کلاهبرداران بر اقتصاد جامعه از نظر دکتر شکری ساز

  میثم شکری ساز که سابقه مدیریت چندین کسب و کار موفق را داشته است، معتقد است که کلاهبرداری ها خساراتی را به دولت، قربانیان و حتی افراد غیر قربانی تحمیل میکند که به طور مستقیم و غیرمستقیم بر اقتصاد جوامع اثر میگذارد. با دستگیری کلاهبرداران، میزان این خسارات کمتر میشود. نظر دکتر شکری ساز این است که کلاهبرداران میتوانند هزینه های امنیتی زیادی را بر جوامع و دولت ها تحمیل کنند.

  دستگیری کلاهبرداران یکی از مهمترین خواسته های میثم شکری ساز

  مثلا برای جلوگیری از ارتکاب جرم و کلاهبرداری های مالی مانند دزدی در سطح شهر، باید روشنایی های بیشتری به نقاط مختلف شهر اضافه شود، نگهبان ها و پلیس های بیشتری در نقاط مختلف شهر مشغول به کار شوند، درب های معمولی تبدیل به درب های ضد سرقت شوند و … . در چنین شرایطی دولت باید بودجه‌ های قابل توجهی را برای این موارد صرف کند.

   با دستگیری کلاهبرداران میزان جرم و جنایت کاهش پیدا کرده و به دنبال آن چنین هزینه‌ هایی نیز کمتر میشود. میثم شکری ساز به جد اعتقاد دارد که این کاهش جرم و جنایت در وهله اول باعث کاهش تعداد کلاهبرداران و در مرحله دوم باعث عقب نشینی سایر کلاهبرداران از انجام جرم و جنایت میشود. همچنین کلاهبرداری و جرم و جنایت بر بهره‌ وری اقتصادی یک کشور تاثیر میگذارد.

  مثلاً شهری که به داشتن کلاهبرداران و دزد های زیاد مشهور باشد، گردشگران زیادی را از دست میدهد. بدین طریق، درآمدی که از طریق گردشگری به دست می‌آید، به شدت کاهش پیدا میکند. با دستگیری کلاهبرداران تا حد زیادی میتوان بودجه ‌های عمومی را که برای افزایش امنیت شهرها صرف میشود را حذف نمود و مانع آسیب های اقتصادی به قربانیان شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بعد از ثبت شماره لینک ورود به اجلاس برای شما ارسال می گردد.