پارسی کانادا از ترفندهای کلاهبردار مهاجرتی رونمایی می‌کند

 • مهاجرت یکی از مراحل حساس و مهم در زندگی است که باید در کمال سلامت و امنیت طی شود و فرد متقاضی مهاجرت به کشور مقصد بدون مشکلات قانونی، در زمان مناسب مدارک خود را ارسال و پس از طی فرایند قانونی و حقوقی ویزای خود را دریافت کند. اما در چند سال اخیر بنا بر مشاهده پارسی کانادا افراد زیادی در دام کلاهبرداران مهاجرتی قرار گرفته‌اند و علاوه بر ازدست‌دادن منابع مالی و زمانی، گاهی با اتهامات سنگین قانونی در کشور مبدأ یا مقصد روبه‌رو شده‌اند.

  افراد متقاضی مهاجرت باید بدانند، مهاجرت به کشور مقصد و اخذ اقامت آن باید در کمال امنیت قانونی و حقوقی صورت گیرد و از هرگونه ریسک غیرسیستماتیک جدا دوری کنند. این مسئله مستلزم کسب اطلاعات کامل در مورد مهاجرت و دوری از افراد کلاهبردار است.

  به همین خاطر در این مطلب، پارسی کانادا از ترفندهای کلاهبرداران مهاجرتی پرده برمی‌دارد که در سال‌های اخیر قربانیان زیادی به خود گرفته و آسیب جدی آن‌ها وارد کرده است.

  پیشگیری از کلاهبرداری مهاجرتی با چند گام ساده

  درصورتی‌که قصد مهاجرت دارید ونمی خواهید وارد بحران‌های ناشی از کلاهبرداری شوید، به این نکات توجه کنید. این موارد به‌راحتی باعث می‌شود فرایند مهاجرت راحت و بدون چالشی داشته باشید.

  • قبل از شروع فرایند مهاجرت اطلاعات کامل، جامع و به‌روز از شرایط کشور مقصد، قوانین مهاجرتی و نکات مربوط به اخذ ویزا را جمع کنید. اطمینان حاصل کنید اطلاعات شما مطابق آخرین تغییرات سفارت کشور مقصد است.
  • قبل از عقد هرگونه قرارداد با وکیل مهاجرتی به‌عنوان مشاوره هماهنگ شوید و اطمینان حاصل کنید تعهدات دو طرف شفاف و دقیق است.
  • داشتن قرارداد حقوقی واضح و مشخص از اهمیت زیادی برخوردار است، قرارداد رسمی مطابق با قوانین حاکم باعث التزام دو طرف به رعایت حقوق همدیگر می‌شود.
  • قبل از شروع همکاری اطمینان حاصل کنید مؤسسه مهاجرتی مدارک، مجوزها و استانداردهای مهاجرت و اخذ ویزا را دارد.

  این موارد تا حد زیادی  از کلاهبرداری مهاجرتی جلوگیری می‌کند و اجازه سوءاستفاده توسط افراد کلاهبردار را فراهم نمی‌کند.

  ترفندهای کلاهبردار مهاجرتی

  بر اساس بررسی‌ها و افشاگری‌های پارسی کانادا در سال‌های اخیر پرونده‌های کلاهبرداری زیادی شکل‌گرفته که نشان از افزایش کلاهبرداری مهاجرتی است. کلاهبرداران مهاجرتی از ترفندهای زیر برای سوءاستفاده از متقاضیان مهاجرت استفاده می‌کنند.

  وعده و تضمن قطعی اخذ ویزا

  قسمت عمده‌ای از فعالیت‌های مربوط به  مهاجرت، در خارج از کشور مبدأ صورت می‌گیرد و کارشناسان سفارت در آن دخیل هستند. به همین خاطر امکان دخالت در فرایند ارزیابی پرونده بسیار کم و محدود است. همچنین بخش زیادی از پرونده در کنترل مؤسسه مهاجرتی نیست و نباید وعده تضمین 100 درصدی ارائه کند.

  باتوجه‌به بررسی‌های پارسی کانادا یکی از رایج‌ترین دروغ‌ها و وعده‌های مؤسسات مهاجرتی کلاهبردار، تضمین کردن همه چیز است. آن‌ها ادعا می‌کنند ویزای مهاجرتی شما محقق می‌کنند که این یک دروغ بزرگ است.

  مدارک وکلای مهاجرتی

  وکلای مؤسسه مهاجرتی باید دارای سابقه کار، مدرک دانشگاهی مرتبط و مسلط به قوانین کشور مقصد باشند. علاوه بر این در بعضی از کشورها خاص مانند استرالیا و کانادا وکلای مهاجرتی باید مدارک ویژه آن کشور را در زمینه امور مهاجرتی دریافت کنند.

  برای مثال وکلای مهاجرتی کانادا مدرک ICCRC را داشته باشند یا وکیلی که در حوزه مهاجرت به استرالیا کار می‌کنند مدرک MARA  را باید در کارنامه خود داشته باشد. در غیر این صورت ادعای وکیل مهاجرتی غیرقابل‌اتکا است.

  ابهام در مدارک و مستندات پرونده

  اخذ هر نوع ویزا و تکمیل پرونده مهاجرتی نیازمند طی‌کردن شرایط و تأمین الزامات آن است. مدرک زبان انگلیسی، توانمندی مالی، مدرک تحصیلی، داشتن جاب آفر و … که هرکدام از آن‌ها برای نوع خاصی از ویزای مهاجرتی اهمیت مشخصی دارند و فرد متقاضی بر اساس استانداردهای کشور مقصد باید آن‌ها را فراهم کند.

  با این اوصاف افراد کلاهبردار مهاجرتی گاهی ادعا می‌کنند مدارک خاصی لازم نیست و امکان عدم تحویل آن وجود دارد که پرواضح است این‌گونه ادعاها جز فریبکاری چیزی نیست. البته گاهی پا را فراتر از آن می‌گذارند و اقدام به جعل مدارک می‌کنند که در صورت تشخیص تقلبی بودن آن تبعات حقوقی به دنبال خواهد داشت.

  این موارد از جدی‌ترین ترفندهای مهاجرتی است که باید آن‌ها بشناسید و تاحدامکان در دام آن‌ها قرار نگیرید.

  سخن نهایی

  بنا بر بررسی‌های پارسی کانادا در سال‌های اخیر روش‌های مختلفی برای کلاهبرداری مهاجرتی به وجود آمده که باعث به‌وجودآمدن مشکلات متعدد شده است. کسب اطلاعات در مورد مهاجرت، تمکین به قانون، داشتن قرارداد و بررسی مدارک تا حد زیادی از کلاهبرداری جلوگیری می‌کند. باید بدانید تضمین و ادعاهای بی‌پایه، نداشتن مدرک قانونی توسط وکلا و ابهام در مدارک پرونده از جمله ترفندهایی است که توسط کلاهبرداران استفاده می‌شود.

  با این تفاسیر اگر تجربه خاصی در مورد مهاجرت و داستان کلاهبرداری می‌دانید، می‌توانید از طریق بخش نظرات دوستان و متقاضیان مهاجرت را آگاه کنید تا بتوانند تصمیم درست و کم‌ریسکی داشته باشند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  بعد از ثبت شماره لینک ورود به اجلاس برای شما ارسال می گردد.